Je tu nový originální LEGO stolní fotbálek se spoustou figurek!

Je tu nový originální LEGO stolní fotbálek se spoustou figurek!

Ideas, Nové sety

Je to teprve týden, co se dostal do prodeje nejnovější LEGO Ideas set 21336 The Office a již tu máme oficiální obrázky dalšího nového LEGO Ideas setu, který vyjde v listopadu, a kterým není nic jiného než stolní fotbálek. Set je jako vždy u LEGO Ideas založen na fanouškovském modelu a obsahuje 22 figurek, což odpovídá 2 kompletním fotbalovým týmům.

Tento exkluzivní set vychází 1. listopadu za doporučenou cenu 6399 Kč. Součástí setu je 2339 kostiček včetně 22 minifigurek.

Stolní fotbal

Číslo stavebnice: 21337
Počet dílků: 2399
Počet minifigurek: 22
Doporučená cena: 6 399 Kč
Datum vydání: 1. listopadu

Fanouškovský model stolního fotbálku zvítězil minulý rok v LEGO Ideas soutěži, čímž se rozhodlo, že právě stolní fotbálek bude jeden z následujících projektů LEGO Ideas. Fanouškovský model stolního fotbalu pochází od tvůrce s přezdívkou Donat. Je na první pohled patrné, že finální set byl značně zmenšen oproti fanouškovskému modelu, nicméně to prý rozhodně nebyl původní záměr a jak prozradili kolegové z brickset ve svém článku, tak model prý prošel mnohými přestavbami, avšak vzhledem k problémům, které představovalo především praskání delších tyčí případně jiných částí modelu, se rozhodli designéři model výrazně zmenšit a na hrací ploše ponechat pouze 10 figurek (5 na každé straně). Problémem v jisté fázi designování modelu byla prý i "hluchá" místa, ve kterých nešel nijak odkopnout míček pomocí figurek na hrací ploše, což by se ve finálním designu nemělo stát.

Ačkoliv je model zmenšený oproti klasické velikosti stolního fotbalu, tak zážitek ze hry by měl být také zajímavý a samotná hra by měla být plynulá i díky novému LEGO míčku a gumovým dílkům umístěným ve spodu modelu, které by měli zajistit, že samotný set se nebude při nejlepším vůbec pohybovat během hry. Každopádně byste asi měli být obecně opatrnější k této LEGO verzi stolního fotbalu, abyste si nevytrhli otočné tyče nebo nerozbořili jiné věci. V setu samozřejmě nechybí branky, ze kterých lze snadno vyndat míček a vrátit ho obratem do hry a také tu najdete počítadlo skóre. Oddělenou částí setu je také tribuna pro zbylé hráče, kteří aktuálně nejsou v hracím poli.

Velkou a nepřehlédnutelnou předností setu jsou však rozhodně figurky, kterých je tu 22, což odpovídá dvěma kompletním fotbalovým týmům. Nicméně je důležité poznamenat, že set obsahuje 44 dílků LEGO hlav a 43 vlasových prvků, takže zde máte opravdu spoustu různých kombinací figurek, které můžete složit. Aktuálně nepoužívané dílky pak můžete schovat pod tribunu, jak můžete vidět na předposledním obrázku v článku.

Model měří 15 cm na výšku, 41 na šířku a 29 cm do hloubky.

Více obrázků setu najdete zde.

Líbí se Vám poslední LEGO Ideas set pro tento rok nebo jste měli větší očekávání? Dejte nám vědět v komentářích.

Líbí se mi

Autor

Mystery
Mystery
Jsem dlouholetý fanoušek LEGO stavebnic a zapálený stavitel. Rád sleduji aktuální novinky ohledně LEGO setů, časopisů, filmů i seriálů a velké události spojené s LEGO. Má oblíbená témata jsou především Ninjago a Technic, ale zajímám se v podstatě o všechny sety, které vyjdou. Mimo to se také snažím, co nejvíce komunikovat s českou a slovenskou komunitou LEGO fanoušků.
Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první, kdo začne diskuzi.
LEGO & Vesmír 2024

LEGO & Vesmír 2024

LEGO tento rok propojilo značnou část svého portfólia s tématem vesmíru. Pojďme se podívat jaké sety byly v tomto "znamení" vydány, jestli je něco spojuje a co můžeme očekávat v blízké budoucnosti.