LEGO Pán prstenů představuje pevnost Barad-dûr!

LEGO Pán prstenů představuje pevnost Barad-dûr!

Icons, Nové sety

LEGO oficiálně představuje jeden z nejočekávanějších setů letošního roku - pevnost Barad-dûr!

Zatímco minulý rok jsme v řadě LEGO Icons dostali Roklinku z Pána prstenů, letos se LEGO odhodlalo k temné lokaci hlavního záporáka této knižní (a filmové) série. Tento set zachycuje obrovskou pevnost Barad-dûr, která je tvořena převážně tmavými barvami, jež jsou doplněny světlejšími kousky skály a lávy. Dominantou pevnosti je pak samozřejmě velká černá věž se Sauronovým okem, které můžete navíc podsvítit červenou světelnou kostkou. Pevnost se skládá z celkem 4 rozložitelných modulů, které mají i detailně vybavený interiér. K sadě je pak dodáván i oddělený kousek skály s lávou, který slouží jako doplněk ke znázornění Frodovi cesty za zničením prstenu.

Pevnost Barad-dûr se bude skládat z 5471 kostek a její rozměry jsou 45 cm na šířku, 30 cm do hloubky a neuvěřitelných 83 cm na výšku - s tím, že pokud si sadu koupíte vícekrát, tak modul věže můžete snadno rozšířit, viz video. Prodej této exkluzivní sady startuje na LEGO.com a v LEGO Store 1.6. pro členy Insiders a pro všechny ostatní pak 4.6.2024.

Pán prstenů: Barad-dûr™

 

Číslo stavebnice:
10333
Počet dílků:
5471
Počet minifigurek:
10
Doporučená cena:
11599 Kč
Datum vydání:
1.6.2024
Více informací o stavebnici

Moduly

Prvním modulem je přízemí, ve kterém naleznete jak vstupní bránu do pevnosti, tak vězení nad lávou a skřetí "kovárnu" (výrobnu zbraní). Ve druhém oddělitelném modulu je pak velká síň, ve které skřeti hodují. Třetí modul se pyšní temným trůnem a funkcí vysunutí skryté části s magickou koulí a mapou. A konečně poslední oddělitelná část, tedy černá věž obsahuje jakousi místnost se svitky, knihovnu a úplně na vrcholku najdeme Sauronovo oko, jež se dá částečně otáčet do stran a také překlopit na opačnou stranu. Set pak ukrývá ještě dvě malé vysunutelné části - viz obrázky.

 

 

Minifigurky

Podstatnou součástí sady jsou i minifigurky, těch tu najdete 10 - Saurona, Ústa Sauronova, Gothmoga, 4 další různé skřety, Gluma, Froda a Sama - poslední dva jmenovaní pak mají i doplňky k přestrojení za skřety.

Exkluzivní dárek k nákupu (GWP) - Okřídlený netvor

K tomuto setu dostanete také příležitost získat stavebnici 40693 Pán prstenů: Okřídlený netvor, a to pokud zakoupíte LEGO 10333 Pán prstenů: Barad-dûr™ od 1. do 7.6.2024 přímo na LEGO.com (nebo pravděpodobně i v LEGO Store). Tato dárková sada obsahuje onoho okřídleného netvora i s figurkou temného jezdce a dokonce i malý podstavec.

Pán prstenů: Okřídlený netvor

 

Číslo stavebnice:
40693
Počet dílků:
269
Počet minifigurek:
1
Doporučená cena:
GWP (749 Kč)
Datum vydání:
1.6.2024
Více informací o stavebnici

Jaké jsou vaše první dojmy z této sady? Dejte nám vědět v komentářích.

Líbí se mi

Autor

Mystery
Mystery
Jsem dlouholetý fanoušek LEGO stavebnic a zapálený stavitel. Rád sleduji aktuální novinky ohledně LEGO setů, časopisů, filmů i seriálů a velké události spojené s LEGO. Má oblíbená témata jsou především Ninjago a Technic, ale zajímám se v podstatě o všechny sety, které vyjdou. Mimo to se také snažím, co nejvíce komunikovat s českou a slovenskou komunitou LEGO fanoušků.
Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první, kdo začne diskuzi.