LEGO Polární express jako další vánoční set?

LEGO Polární express jako další vánoční set?

Ideas

Nejeden LEGO fanoušek si stěžuje, že vychází málo setů s tématem okolo vláčků, natož ještě s Vánoční tématikou, vždyť poslední Vánoční vlak byl vydán v roce 2016 a jednalo se o LEGO 10254 Winter Holiday Train. To by se ale mohlo změnit, pokud fanoušci projeví zájem o nový nápad na LEGO Ideas!

 

Nový nápad na LEGO Ideas, Polární express

LEGO Polární express - Lokomotiva

Veřím, že by tato stavebnice nepotešila jen samotné fanoušky LEGO stavebnic, kteří se zaměřují na vláčky, ale i ty z vás, kteří by rádi Vánoční LEGO scenérii doplnili o pěkně propracovaný Vánoční vlak.

Set navrh v komunitě již známý fanoušek adwind, který za sebou má již několik nápadů na LEGO Ideas a i tento rok nejednoho z nás potešil svojí stavebnicí LEGO 21330 LEGO® Ideas Sám doma, která se aktuálně prodává.

Je třeba také zmínit, že se nejedná o první LEGO Ideas nápad s tématikou Polárniho expressu. Jeden z nápadů se před rokem dostal i do finální fáze a měl 10 000 hlasů, jenže LEGO nápad zamítlo. Jednalo se o tento nápad od autora Minibrick Productions, tak si snad LEGO uvědomí, že o tento set je pořád zájem!

 

Pár slov o stavebnici

Jedná se o parní lokomotivu Berkshire typu Baldwin 2-8-4 S3, navhrovaná podoba stavebnice má přibližně 2 800 dílků, jak sám autor ale píše, počet dílků by se bez problému dal snížit přibližně na 2 000 dílků upravením vagonků. Vagónky mají otevírací dveře a sedadla ve dvou řadách, na pravé a levé starně oddělené chodbičkou. Líbí se mi také přístup do vagónku, kdy stačí vystrčit boční stěnu s okny společně se střechou a do vagónku se dá pěkně dostat.

Lokomotiva zaujme svojí délkou, propracovaným kotlem a také tím, že lze napájet a tedy i rozjezdit přes klasické LEGO PoweredUp. Líbí se mi i oddělený vagón pro uhlí, který se dá taktéž odklápět a slouží pro uhlí nebo právě skytí baterie pro PoweredUp.

 

Co musím udělat pro to, aby stavebnice vyšla?

Je to jednoduché, navštivte tuto stavebnici na LEGO Idea ZDE a dejte jí hlas. Pokud nasbírá 10 000 hlasů, LEGO stavebnici posoudí a třeba se budeme moci ještě v tomto roce těšit na nádherné Vánoční LEGO, které si pořídíme do Vánoční sbírky.

 

A takhle jezdí Polární express pod stromečkem!

Líbí se mi

Autor

Filip Šandera
Filip Šandera
Jako malý kluk jsem měl LEGO stavebnice velmi rád, stejně jako každé malé dítě. V období puberty ho sice proložily další aktivity, ale na LEGO se přeci zapomenout nedá. Dnes je ze mě nejen vášnivý nadšenec, ale i AFOL, který LEGO miluje a zajímá se o čerstvé novinky. Nedám osobně dopustit na kategorie LEGO City, Creator Expert a na skvělé nápady z řad Ideas. Buduje tento nabitý portál se mnou, uvidíte sami, co dokážou milovníci LEGO stavebnic společně!

Diskuze

Vyjádři svůj názor s ostatními
Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.

Doporučujeme

Další články, které by tě mohli zajímat