Recenze | LEGO 43214 Točící se Locika

Recenze | LEGO 43214 Točící se Locika

Disney, Recenze

LEGO Disney princezny nepatří mezi má nejvíce vyhledávaná LEGO témata, ovšem občas se v této tematické řadě objeví působivý nebo opravdu originální set, který upoutá i moji pozornost, a právě jedním z takových originálních setů je LEGO 43214 Točící se Locika.


Točící se Locika

Číslo stavebnice:
43214
Počet dílků:
89
Počet minifigurek:
1
Doporučená cena:
239 Kč
Datum vydání:
1.1.2023
Více informací o stavebnici

Tato malá LEGO Disney sada představuje princeznu Lociku jako „tančící panenku“, což je podle mě skvělé převzetí konceptu tančící panenky, která je často v hracích skříňkách. Minipanenka Lociky je umístěna na ozdobném podstavci, který skrývá jednoduchý mechanismus otáčení a který je tvořen primárně fialovou a světle žlutou barvou, jež jsou tradičně spojeny s touto princeznou.

Vnitřní mechanismus podstavce funguje jednoduše tak, že do něho zastrčíte LEGO klíček a budete jím otáčet, tím rozpohybujete ozubená kola uvnitř této „krabičky“ a princezna na podstavci se začne točit kolem dokola.

 

Kromě tohoto mechanismu skrývá podstavec ze zadní strany také malou „skrýš“ pro chameleona Pascala, který je dobrým kamarádem princezny Lociky. Na zadní straně též najdete místo pro přidělání LEGO klíčku, což je vítané, protože jinak by jistě mnoho dětí tento klíček rychle ztratilo.

 

Set obsahuje jedinou minipanenku, kterou je princezna Locika ve fialových šatech a s fialovým deštníčkem. Figurka vypadá pěkně a jako bonus ji lze celou schovat do jejích šatů. Součástí setu je také již zmiňovaný chameleon Pascal.

 


Na tomto setu se mi opravdu líbí především nápad převzít koncept tančící panenky a set vypadá celkově dobře, takže myslím, že si ho oblíbí každá menší fanynka Disney princezen a pro starší LEGO stavitele se případně zase může jednat o unikátní kousek do sbírky.

Jak se líbí tento set vám a máte doma nějaké LEGO Disney Princess sety? Dejte nám vědět v komentářích.

Líbí se mi

Autor

Mystery
Mystery
Jsem dlouholetý fanoušek LEGO stavebnic a zapálený stavitel. Rád sleduji aktuální novinky ohledně LEGO setů, časopisů, filmů i seriálů a velké události spojené s LEGO. Má oblíbená témata jsou především Ninjago a Technic, ale zajímám se v podstatě o všechny sety, které vyjdou. Mimo to se také snažím, co nejvíce komunikovat s českou a slovenskou komunitou LEGO fanoušků.
Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první, kdo začne diskuzi.