Nová největší LEGO modulární budova vyjde již 1. prosince!

Nová největší LEGO modulární budova vyjde již 1. prosince!

Icons, Nové sety

LEGO přináší zcela novou a počtem dílků dosud největší modulární budovu, kterou je přírodovědné muzeum.

Letos poprvé od roku 2007 LEGO vydá v jednom roce hned 2 modulární budovy, namísto klasického vydání 1. ledna, tedy tato "modulárka" přijde na trh již 1. prosince tohoto roku, navíc se nová modulární budova skládá ze 4014 dílků, čímž počtem dílků překonává i set 10255 Shromáždění na náměstí a stává se tak v tomto směru prozatím největší stavbou z kolekce modulárních budov vůbec. Rozměry budovy jsou pak 31 cm na výšku, 39 cm na šířku a 25 cm do hloubky.

Muzeum přichází v převážně olivové barvě s výraznými bílými sloupy a tmavě šedou střechou, navíc je na modulární budovu až nezvykle symetrické. Na zadní straně krabice můžete vidět mimo jiné i propojení s dalšími modulárními budovami včetně letošního setu 10312 Jazzový klub. Zajímavé prvky, které můžete spatřit u muzea jsou také japonská třešeň nebo "výtah" pro umývače oken. Tato "tří-modulová" budova samozřejmě přichází i s bohatým interiérem, který vám přiblížíme níže v článku.

Přírodovědné muzeum

 

Číslo stavebnice:
10326
Počet dílků:
4014
Počet minifigurek:
7
Doporučená cena:
7599 Kč
Datum vydání:
1.12.2023
Více informací o stavebnici

V přízemí budovy můžeme najít vstupní halu a po pravé straně dinosauří výstavu s dinosauřími vajíčky, fosilií i lebkou šavlozubého tygra a lze do této části umístit i kostru Brachiosaura, na levé straně je pak vesmírná výstava s vesmírnými krystaly a minerály. Z této levé strany muzea pak vedou i schody do dalšího patra. Dále v přízemí najdeme i místnost s toaletou a pracovnu s mikroskopem. V pracovně pak navíc můžete vidět i zadní východ z muzea.

První patro budovy pak nabízí další rozšíření vesmírné výstavy například o model sluneční soustavy nebo malý galaxy explorer a také tu najdeme několik pěkných odkazů na piráty, zbojníky a rytíře. V tomto patře jsou opět i schody, které vedou na střechu (schody v obou patrech jsou mimochodem odnímatelné).

Poslední částí budovy je střecha, která skrývá malou soukromou pracovnu pro kurátora muzea.

Sada přináší i 7 minifigurek, kterými jsou uklízeč, umývač oken, pracovnice muzea, 3 návštěvníci muzea a kurátor muzea, kromě toho jsou tu i dvě kamenné sochy, jež využívají minifigurkové dílky.

Líbí se vám nová modulární budova a budete ji případně kupovat ještě letos? Napište nám do komentářů.

Líbí se mi

Autor

Mystery
Mystery
Jsem dlouholetý fanoušek LEGO stavebnic a zapálený stavitel. Rád sleduji aktuální novinky ohledně LEGO setů, časopisů, filmů i seriálů a velké události spojené s LEGO. Má oblíbená témata jsou především Ninjago a Technic, ale zajímám se v podstatě o všechny sety, které vyjdou. Mimo to se také snažím, co nejvíce komunikovat s českou a slovenskou komunitou LEGO fanoušků.

Diskuze

Vyjádři svůj názor s ostatními
Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první, kdo začne diskuzi.

Doporučujeme

Další články, které by tě mohli zajímat
LEGO chystané nové řady pro rok 2024

LEGO chystané nové řady pro rok 2024

V tomto roce podle důvěryhodných zvěstí dostaneme kromě již odhaleného téma Animal Crossing také další 4 zcela nové LEGO tematické řady, z nichž některé budou pravděpodobně velice populární, a tak navzdory tomu, že podobné články založené na zvěstích obvykle nezveřejňujeme jsme pro vás shromáždili dosavadní informace o těchto nových LEGO řadách a chceme se o ně s vámi podělit.

Recenze | LEGO plastové x papírové sáčky

Recenze | LEGO plastové x papírové sáčky

Letošní rok přináší v LEGO světě mimo jiné i velký přechod z plastových sáčků na sáčky papírové. V této recenzi bych se tak chtěl tomuto kroku společnosti LEGO krátce věnovat a porovnat tyto dva druhy obalů.