Projekt Briky začal svým způsobem velkou náhodou, ve které se ale projevil můj celoživotní vztah k dánským LEGO stavebnicím. LEGO stavebnice mají jednu velkou výhodu a to tu, že je jedno, jestli je vám 5, 10 nebo 50 let. Najde si svého zákazníka v každém věku a ti více zainteresovaní tomu propadnou stejně jako já, ale s velkou radostí a potěšením.

Moje cesta s LEGO stavebnicemi začala už v dětství, kdy jsem, jako každé dítě, i já LEGO miloval a chtěl téměř všechno. Vzhledem k tomu, že jsem žil v bytě, nebyly možnosti tak velké, ale i přes to byste neřekli, kolik krabic jste schopni naskládat do jedné místnosti. Velké díky patří vysokým stropům pražských bytů!

V období puberty můj zájem o LEGO lehce ustal, ale i tak se na jeho obnovu nečekalo moc dlouho. Roku 2019 se daly věci opět do pohybu a já po delší době náhodně dostal dárkem LEGO stavebnici, konkrétně LEGO City 60223 Kombajn. Vzhledem k menší odmlce mě má zvědavost dovedla na stránky Lego.com, kde jsem objevil spoustu novinek, ovšem do jednoho směru jsem se zamiloval. Creator Expert mě zaujal natolik, že ještě tentýž rok jsem si koupil svůj první Modular Building 10251, Banku z kostek. Od té doby jsem nadšenec těchto modelů a moje sbírka se rozšířila o 10 dalších budov. K tomu jsem vášnivý sběratel modelů LEGO aut či specifických LEGO Ideas, které mě zaujaly.

Každý mi dá jistě za pravdu, že LEGO stavebnice jsou i větší investice, kterou je třeba si důkladně promyslet. I tohle byl jeden z podnětů k realizaci, proto jsem pro vás vytvořil jeden z nejvíce napěchovaných portálů, který v České republice naleznete.

I já sám jsem vždy čekal na slevy, vytvořil jsem si svůj vlastní hlídač cen, ale stále jsem nenašel žádnou stránku, která by mi nabízela vše, co bych si přál s LEGO stavebnicemi mít.

V roce 2021 mě napadlo, že nás, LEGO fanoušků, je mnohem víc, a tak jsem se rozhodl vytvořit zcela nový projekt. Spustil jsem projekt Briky, který se stal nejen super pomocníkem, ale i mým koníčkem ve volném čase. Stejně jako samotné LEGO, i já jsem se snažil, aby si zde našel každý to, co od tohoto giganta vyžaduje. Snažil jsem se, a stále se snažím vytvořit projekt, který vám nejen nastíní novinky ve světě LEGO stavebnic, ale i těm největším milovníkům pomůže v hledání, realizování a koupi stavebnic do svých sbírek.

Pokud i ty budeš mít nějaké nápady na vylepšení nebo posunutí LEGO portálu Briky zase o kus dál v jeho cestě, budu rád, když se o ně se mnou podělíš. Máme možnost společně vybudovat platformu, která bude užitečná všem návštěvníkům, a to ať velkým nebo menším fanouškům LEGO stavebnic.

 • Porovnání nabídek LEGO stavebnic z e-shopů a bazarů
 • Napěchovaná LEGO databáze stavebnic, dílků i návodů
 • Články o novinkách, plánovaných setech, tipy, jak se stát LEGO profíkem, atd.
 • Seznam přání a sbírka s mnoha parametry pro evidenci sbírky
 • Ohodnocení sbírky a předpokládaná cena stavebnic v seznamu přání
 • Osobní hlídací psi na tvoje požadované stavebnice
 • A mnoho dalšího!
 • Neustálé rozšiřování e-shopů a bazarů na LEGO stavebnice
 • Vkládání vlastních inzerátů
 • Osobní profil LEGO stavitele
 • A tím zdaleka nekončíme!