Recenze | LEGO 60431 Průzkumné vesmírné vozidlo a mimozemský život

Recenze | LEGO 60431 Průzkumné vesmírné vozidlo a mimozemský život

City, Recenze

Přibližně třetinu letošní zimní vlny LEGO City setů pokrývá téma vesmír a mezi těmito sety najdete i sadu s číslem 60431 Průzkumné vesmírné vozidlo a mimozemský život, kterou bych vám chtěl přiblížit v této recenzi.

Tento set přichází s vesmírným šestikolovým vozidlem, jež má převážně bílou barvu, avšak obsahuje také spousta černých prvků a oranžových detailů, dále je součástí sady kousek povrchu planety se dvěma menšími krátery a zahrnuti jsou kromě figurek dvou astronautů dokonce i mimozemšťané.


Průzkumné vesmírné vozidlo a mimozemský život

Číslo stavebnice:
60431
Počet dílků:
311
Počet minifigurek:
2
Doporučená cena:
699 Kč
Datum vydání:
1.1.2024
Více informací o stavebnici

Nejdříve bych se chtěl krátce podívat na onen zmiňovaný povrch neznámé planety. Ten vyčnívá právě díky dvěma malým kráterům, do kterých lze umístit mimozemšťany. Na tomto kousku najdete také krystal, který pravděpodobně slouží jako surovina pro výrobu „baterií“ pro pohon této řady vesmírných vozidel, ale o tom později. Tento kousek povrchu planety není nijak výjimečný, ale myslím, že je to fajn doplněk k této sadě.

Samotné vozidlo na první pohled indikuje, že je určeno pro vesmírné mise a jízdu po nerovném terénu.

 

Přední kola tohoto průzkumného vozu mají odpružení, zatímco zadní kola jsou spojeny vždy po dvou (na jedné straně) tak, aby mohli hladce přejíždět po nesourodém povrchu.

 

V kokpitu vozidla najdete prostor pro dvě minifigurky a ovládací panel. V nákladové části pak naleznete prostor pro uložení pojízdného robota. Do interiéru vozu se dostanete odejmutím předního skla a části střechy a do nákladového prostoru se pak dá dostat i otevřením zadního „poklopu“.

 

Nejen, že LEGO ve vesmírných City setech dodržuje barevné schéma, ale dokonce tu využívá napříč sety i jakési fialové baterie, které pohání každé vozidlo z této vesmírné vlny. To je z mého pohledu naprosto perfektní detail. Mimochodem další věc, která je tu napříč sety dodržována je ta, že kosmonauti se dělí na tři týmy – piloti, průzkumníci a těžaři + hlavní velitel mise.

 

Jako minifigurky tu máme zahrnuty dva astronauty dále jsou tu dva mimozemšťané a také tu je malý pojízdný robot. Obleky astronautů vypadají dobře, mimochodem modrý astronaut je řidič vozidla, tedy z týmu pilotů a astronautka v zeleném je z týmu průzkumníků. Dosti se mi pak líbí dva mimozemšťané, a to hlavně způsobem jejich ztvárnění, tedy že nejsou ani minifigurky, ale vlastně spíše vesmírní živočichové, kteří mi trochu připomínají „Woodsprites“ z Avatara. Malý robot je pak fajn doplněk.

 


Toto vesmírné vozidlo vypadá jednoduše dobře a z letošní zimní vlny LEGO City mě zaujalo na první pohled nejvíce. Líbí se mi, že napříč sadami LEGO dodržuje v tomto vesmírném odvětví barevné schéma i detaily jakými jsou právě zmiňované baterie. Minifigurky astronautů jsou fajn, ale zvláště se mi líbí, jakým způsobem jsou tu prezentováni mimozemšťané. Celkově se podle mě jedná o pěkný set, který si užijí fanoušci vesmíru, a především pak i děti, a to zvláště díky jízdním vlastnostem vozidla.

Jak se líbí vám vesmírné LEGO City sety a co říkáte na tento konkrétní set? Napište nám do komentářů.

Líbí se mi

Autor

Mystery
Mystery
Jsem dlouholetý fanoušek LEGO stavebnic a zapálený stavitel. Rád sleduji aktuální novinky ohledně LEGO setů, časopisů, filmů i seriálů a velké události spojené s LEGO. Má oblíbená témata jsou především Ninjago a Technic, ale zajímám se v podstatě o všechny sety, které vyjdou. Mimo to se také snažím, co nejvíce komunikovat s českou a slovenskou komunitou LEGO fanoušků.
Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Celkem 2 komentáře
lukyn
lukyn
Ahoj. Vím, že to dá dost práce, ale co takhle článek o všech nových vesmírných setech? Jak by šly z řady City k sobě, jak by k tomu seděly z Technic atd. :) A náhodou nějaké leaky z vesmírných setů nekolují hlouběji v komunitě? :)
1 odpoveď na komentář od lukyn
Mystery
Mystery
Ahoj, to by asi šlo, jen teď na konci jara má vyjít ještě několik dalších vesmírných setů, tak bych to možná napsal až někdy poté, co vyjdou. Co se týče "leaků", tak po internetu již dlouhou dobu kolují třeba obrázky nové vesmírné minifigurkové série, ovšem tyto "leaknuté" obrázky nemůžeme sdílet. Textové informace k nadcházejícím setům je pak možné najít v našem přehledu Novinek 2024 - https://www.briky.cz/clanek/lego-2024-seznam-setu/130/zobrazit.