Recenze | LEGO 76924 Mercedes-AMG G 63 a Mercedes-AMG SL 63

Recenze | LEGO 76924 Mercedes-AMG G 63 a Mercedes-AMG SL 63

Speed Champions, Recenze

LEGO v červnu přineslo na trh 3 nové sady Speed Champions, mezi kterými najdeme i doublepack vozů Mercedes, který mě hned na první pohled zaujal, a proto bych vám ho rád představil v této recenzi.


Mercedes-AMG G 63 a Mercedes-AMG SL 63

Číslo stavebnice:
76924
Počet dílků:
808
Počet minifigurek:
2
Doporučená cena:
1219 Kč
Datum vydání:
1.6.2024
Více informací o stavebnici

Svou recenzi bych začal u žlutého sportovního vozu Mercedes-AMG SL 63. Tento kabriolet podle mě ve skutečnosti vypadá trochu lépe než na krabici, žlutá barva k tomuto autu celkem sedí a je designově jednoduše povedený. Co se týče interiéru auta, tak jsem rád, že se podařilo zakomponovat rovnou 3 místa k sezení, a dokonce i sklápěcí sedačky. Jedinou extra funkcí setu je otevírací kapota, což ovšem u Speed Champions není běžná funkce, takže je to vítaný malý bonus.

 

A nyní se pojďme podívat na větší ze dvou vozů, kterým je SUV Mercedes-AMG G 63. Tento černý Mercedes vůz zaujme na první pohled a v řadě Speed Champions opravdu vyniká, SUV totiž v této řadě aut není typická volba, ačkoliv jsme již dostali třeba vůz Ford Bronco R. Každopádně tento masivní vůz vypadá úžasně, má rovnou 4 místa k sezení, a dokonce i menší zavazadlový prostor s tím, že střecha je snadno odnímatelná, abyste k interiéru měli snadný přístup. Stejně jako žlutý sporťák má pak i tento vůz odklápěcí kapotu a disponuje dokonce i předními stěrači. Mimochodem tento vůz možná bude dosti lákavý i pro hráče Fortnitu – přibližně půl roku zpět byl totiž do této hry zařazen velice podobný vůz.

 

Minifigurky dodávané k tomuto setu mi přijdou fajn – asi nemám co bych k nim řekl navíc.


Celkově je tento doublepack vozů Mercedes absolutně boží! Obsahuje dvě úžasná auta, která mají klasicky působivé stavební techniky (u SUV si užijete „nekonečné“ vrstvení kostek), mají skvělý design, a navíc jsou cenově opravdu výhodná (průměrná cena za dílek je 1,51 Kč při doporučené ceně).

Sbíráte LEGO Speed Champions sety a co říkáte na tuto konkrétní sadu? Napište nám do komentářů.

Líbí se mi

Autor

Mystery
Mystery
Jsem dlouholetý fanoušek LEGO stavebnic a zapálený stavitel. Rád sleduji aktuální novinky ohledně LEGO setů, časopisů, filmů i seriálů a velké události spojené s LEGO. Má oblíbená témata jsou především Ninjago a Technic, ale zajímám se v podstatě o všechny sety, které vyjdou. Mimo to se také snažím, co nejvíce komunikovat s českou a slovenskou komunitou LEGO fanoušků.
Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první, kdo začne diskuzi.
LEGO & Vesmír 2024

LEGO & Vesmír 2024

LEGO tento rok propojilo značnou část svého portfólia s tématem vesmíru. Pojďme se podívat jaké sety byly v tomto "znamení" vydány, jestli je něco spojuje a co můžeme očekávat v blízké budoucnosti.