Velký návrat nové LEGO Icons Pevnosti Eldorado!

Velký návrat nové LEGO Icons Pevnosti Eldorado!

Icons, Nové sety

LEGO v červenci vydá nový Icons set Pevnost Eldorado, který je remakem starého modelu z roku 1989.

LEGO tímto nostalgickým setem navazuje na řadů remakových setů z minulého i letošního roku (10497 Průzkumný raketoplán, 10305 Hrad Lvího rytíře, 40580 Křižník Blacktron, 40581 BIONICLE® – Tahu a Takua) a tentokrát přináší něco z oblíbeného piratského světa. Set vychází již 4. července pro VIP členy a 7. července pro všechny ostatní s tím, že sada bude jako obvykle minimálně 3 měsíce exkluzivní pro LEGO shop a LEGO Store.

Pevnost Eldorado je jeden z klasických a poměrně známých LEGO setů, který se mimo jiné objevil i ve hře LEGO legacy heroes unboxed. Set je složen z několika modulů, které lze různě přeskládávat a tak si můžete sestavit svou pevnost hned několika způsoby. V pevnosti najdeme admirálovu kajutu, vězení, propadliště, sklad anebo také funkční jeřáb, navíc tu jsou i typická pojízdná děla. Kromě samotné pevnosti je v setu pak samozřejmě ještě malý člun pirátů a koráb modrokabátníků. 

Pevnost Eldorado

 

Číslo stavebnice:
10320
Počet dílků:
2509
Počet minifigurek:
8
Doporučená cena:
5499 Kč
Datum vydání:
4. července
Více informací o stavebnici

 

Narozdíl od svého předchůdce z 80. let je tento set samozřejmě designově mnohem pokročilejší, ačkoliv se drží stejného "starého" barevného schéma a zásadními změnami je také modularita setu anebo přidání větší lodi pro modrokabátníky.

 

Soušástí sady je 8 minifigurek (2 piráti, admirál a dalších 5 modrokabátníků). Dále tu pak najdeme i kostlivce, opici, papouška a kraba.

Zaujal vás tento set a vyvoval u vás případně i vlnu nostalgie? Dejte nám vědět v komentářích.

Líbí se mi

Autor

Mystery
Mystery
Jsem dlouholetý fanoušek LEGO stavebnic a zapálený stavitel. Rád sleduji aktuální novinky ohledně LEGO setů, časopisů, filmů i seriálů a velké události spojené s LEGO. Má oblíbená témata jsou především Ninjago a Technic, ale zajímám se v podstatě o všechny sety, které vyjdou. Mimo to se také snažím, co nejvíce komunikovat s českou a slovenskou komunitou LEGO fanoušků.

Diskuze

Vyjádři svůj názor s ostatními
Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první, kdo začne diskuzi.

Doporučujeme

Další články, které by tě mohli zajímat
LEGO chystané nové řady pro rok 2024

LEGO chystané nové řady pro rok 2024

V tomto roce podle důvěryhodných zvěstí dostaneme kromě již odhaleného téma Animal Crossing také další 4 zcela nové LEGO tematické řady, z nichž některé budou pravděpodobně velice populární, a tak navzdory tomu, že podobné články založené na zvěstích obvykle nezveřejňujeme jsme pro vás shromáždili dosavadní informace o těchto nových LEGO řadách a chceme se o ně s vámi podělit.

Recenze | LEGO plastové x papírové sáčky

Recenze | LEGO plastové x papírové sáčky

Letošní rok přináší v LEGO světě mimo jiné i velký přechod z plastových sáčků na sáčky papírové. V této recenzi bych se tak chtěl tomuto kroku společnosti LEGO krátce věnovat a porovnat tyto dva druhy obalů.