Nové LEGO Technic "monstrum" 42146 Pásový jeřáb Liebherr LR 13000 přijíždí!

Nové LEGO Technic "monstrum" 42146 Pásový jeřáb Liebherr LR 13000 přijíždí!

Technic, Nové sety

LEGO během víkendu společně s různými dalšími LEGO novinkami konečně odhalilo i nový kolosální jeřáb Liebherr LR 13000, který je na ovládání a uzvedne nejspíše kolem 1 kg nákladu.

Poté, co již přibližně rok máme informace o tomto novém jeřábu jsme se během minulého týdne díky nejmenovanému obchodníkovi poprvé mohli podívat na poměrně kvalitní obrázky tohoto jeřábu a nakonec v neděli LEGO tento set "bez většího proma" oficiálně odhalilo.

Tento model přichází s cenou 17499 Kč a představuje tak (doufám) dosud nejdražší LEGO Technic sadu vůbec. Za tuto cenu dostanete 2883 dílků, z nichž jsou však 2 chytré huby a 6 velké motory, navíc tu je spousta velkých kostek, i tak je však cena za dílek neuvěřitelných 6,07 Kč. Set vychází již v srpnu letošního roku, narozdíl od "kolosů" (42100, 42131) z předchozích let, které vycházely až v říjnu.

Pásový jeřáb Liebherr LR 13000

 

Číslo stavebnice:
42146
Počet dílků:
2883
Počet minifigurek:
-
Doporučená cena:
17499 Kč
Datum vydání:
1. srpna
Více informací o stavebnici

Pásový jeřáb Liebherr LR 13000 nabízí kromě svého působivého vzhledu několik funkčních částí, které lze ovládat pomocí aplikace Control+. Konkrétně takto můžete ovládat pět částí jeřábu, jak je ukázáno na zadní straně krabice (pásy, 3 "ramena" a hák). Jeřáb by měl uzvednout pravděpodobně kolem zmiňovaného 1 kg nákladu, ale pro jistotu se určitě raději koukněte na recenze, které přijdou později tento měsíc a ve kterých toto bude jistě mnoho recenzujících řešit.

Rozměry tohoto obra jsou také poměrně šílené (100 cm na výšku, 110 cm na délku a 28 cm na šířku), a proto je v tomto případě asi opravdu dobré nejdříve si rozmyslet, kam ho případně doma vystavíte.

 

 

Jak se vám líbí tento kolosální jeřáb? Dejte nám vědět v komentářích.

Líbí se mi

Autor

Mystery
Mystery
Jsem dlouholetý fanoušek LEGO stavebnic a zapálený stavitel. Rád sleduji aktuální novinky ohledně LEGO setů, časopisů, filmů i seriálů a velké události spojené s LEGO. Má oblíbená témata jsou především Ninjago a Technic, ale zajímám se v podstatě o všechny sety, které vyjdou. Mimo to se také snažím, co nejvíce komunikovat s českou a slovenskou komunitou LEGO fanoušků.

Diskuze

Vyjádři svůj názor s ostatními
Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první, kdo začne diskuzi.

Doporučujeme

Další články, které by tě mohli zajímat
LEGO chystané nové řady pro rok 2024

LEGO chystané nové řady pro rok 2024

V tomto roce podle důvěryhodných zvěstí dostaneme kromě již odhaleného téma Animal Crossing také další 4 zcela nové LEGO tematické řady, z nichž některé budou pravděpodobně velice populární, a tak navzdory tomu, že podobné články založené na zvěstích obvykle nezveřejňujeme jsme pro vás shromáždili dosavadní informace o těchto nových LEGO řadách a chceme se o ně s vámi podělit.

Recenze | LEGO plastové x papírové sáčky

Recenze | LEGO plastové x papírové sáčky

Letošní rok přináší v LEGO světě mimo jiné i velký přechod z plastových sáčků na sáčky papírové. V této recenzi bych se tak chtěl tomuto kroku společnosti LEGO krátce věnovat a porovnat tyto dva druhy obalů.