LEGO Fortnite oficiálně spuštěn!

LEGO Fortnite oficiálně spuštěn!

Různé, Games

LEGO Fortnite je již oficiálně spuštěn a my vám tak můžeme představit všechny známé novinky! Na začátek asi ta nejdůležitější věc, Fortnite (včetně LEGO Fortnite) je v základu zdarma, hra však obsahuje volitelné nákupy.

Jak jsem již zmiňoval v minulém článku k tomuto tématu, v sobotu 2.12.2023 proběhl Fortnite live event během kterého jsme dostali i první pohled právě na nový LEGO Fortnite mód. V neděli pak začala Fortnite Chapter 5, která přinesla novou sezónu Battle royale a v ní spousta novinek, ale Chapter 5 také přináší do Fortnitu nové herní světy. Fortnite tak 7. prosince spustil LEGO Fortnite, 8. prosince spustí Rocket Racing a 9. prosince Fortnite Festival, toto všechno jsou nové herní módy ve hře. Do jednotlivých módů se dostanete otevřením hry, zascrollováním dolu a kliknutím na příslušný mód. 


Základní informace o Fortnite hře

Fortnite byl spuštěn v roce 2017 a od té doby prošel mnoha updaty a stal se světoznámou úspěšnou hrou. Základním herním módem Fortnitu je Battle Royale, kdy na mapu "dopadne" 100 hráčů, kteří na mapě sbírají zbraně, munici, léky a případně další věci a snaží se porazit všechny ostatní až nakonec zůstane 1 vítězný hráč/tým (lze hrát solo, duo, trio nebo squad - squad čítá 4 hráče). Zjednodušeně je to něco jako Hunger Games. Fortnite také nabízí režimy Creative (ten může být často i o něčem jiném než jen o boji) a Save The World. Fortnite je online hra, kde hrajete se skutečnými hráči, i když ve hře najdete i spousta NPC postav (NPC jsou zjednodušeně postavy, za které hraje počítač).

Fortnite mimochodem poslední měsíc boří rekordy hráčů, a to díky nostalgické OG sezóně, a právě díky spustění Chapter 5, která přináší i LEGO Fortnite.


LEGO Fortnite herní svět

Fortnite má mnoho fanoušků, ale i odpůrců, pokud patříte mezi tu druhou skupinu, tak ale stejně rozhodně nezahazujte hned LEGO Fortnite, ačkoliv je totiž součástí samotné hry Fortnite, tak herní styl je úplně jiný a podobá se spíše Minecraftu. Pro spuštění LEGO Fortnite módu si budete muset vytvořit vlastní svět, případně se připojit k již existujícímu pomocí klíče (můžete vytvořit maximálně 8 světů), což zvládnete na pár kliknutí, nicméně na váš čeká otázka, zda chcete hrát Survivor nebo Sandbox. Hlavní rozdíl je v tom, že v Sandboxu nemusíte hledat zdroje na postavení různých věcí, u obou režimů hry si pak můžete ještě dále navolit, zda chcete mít ve světe nepřátele, řešit hlad, energii a další věci. Hra také rovnou přichází s různými biomy, mezi kterými najdete například poušť, les či zasněžené hory.

 

LEGO Fortnite obecně spočívá ve sbírání zdrojů, stavění budov, boji s nepřáteli (kostlivci, vlci, ledové příšery...) a budování světa s přáteli (do svého světa totiž můžete pozvat až 7 přátel, se kterými můžete společně hrát). Ve zkratce je tak LEGO Fortnite něco jako Minecraft, jen v LEGO designu a s postavami z klasického Fortnitu. Oproti jiným LEGO hrám bude mít LEGO Fortnite tu výhodu, že bude dostávat pravidelně updaty, které mohou značně rozšířit možnosti hry.

Skiny

S LEGO Fortnitem přichází do hry také více než 1200 LEGO skinů! Bohužel asi jen 300 z nich je zatím finálně dokončených, nicméně ostatní budou postupně také finalizovány a zároveň v budoucnu přibude spousta dalších skinů. Pokud již máte nějaké skiny ve Fortnitu a existuje k nim i LEGO varianta, tak ji dostanete zdarma a nemusíte učinit žádný další nákup. Obecně bude platit, že ke každému Fortnite skinu dostanete i jeho LEGO variantu, pokud bude dostupná. Skiny můžete získat z Item Shopu (za V-Bucks - herní měna Fortnitu), z Battle Passu nebo občas i zdarma. Aktuálně například můžete získat skin Explorer Emilie zdarma, pokud propojíte svůj Epic Games účet s LEGO Insiders.

LEGO Fortnite x Originální LEGO témata

V LEGO Fornite aktuálně můžete najít některé LEGO Ninjago a LEGO DREAMZzz stavby, v budoucnu možná dostaneme i nějaké Ninjago a DREAMZzz skiny.

LEGO Fortnite videa

Občas video řekne více než celý článek, níže se můžete podívat na Cinematic i na Gameplay trailer k LEGO Fornite.


LEGO Fortnite sety

O LEGO Fortnite setech stále nemáme žádné oficiální informace, kromě LEGO Fortnite lamy, která je rozdávána na vybraných místech zdarma jako promo. Každopádně můžeme téměř s jistotou říci, že LEGO Fortnite sety v příštím roce skutečně budou, a to minimálně v podobě BrickHeadz, kde víme rovnou o dvojici setů, tyto sety mají krycí název Juno a již od začátku se proslýchalo, že budou patřit právě k Fortnitu, nicméně díky tomu, že ve Fortnitu došlo na začátku týdne k jisté chybě, která prozradila, že Juno byl název testovací LEGO Fortnite mapy máme teď v podstatě jistotu, že se skutečně bude jednat o Fortnite sady.


Pokud článek nezodpověděl všechny vaše otázky nebo se chcete dozvědět více, můžete navštívit přímo stránku Fortnite nebo LEGO.com/fortnite, případně se doptat tady v komentářích.

Stihli jste si už zahrát LEGO Fortnite a jaké jsou vaše dojmy z celého LEGO Fortnite projektu? Dejte nám vědět v komentářích.

 

Líbí se mi

Autor

Mystery
Mystery
Jsem dlouholetý fanoušek LEGO stavebnic a zapálený stavitel. Rád sleduji aktuální novinky ohledně LEGO setů, časopisů, filmů i seriálů a velké události spojené s LEGO. Má oblíbená témata jsou především Ninjago a Technic, ale zajímám se v podstatě o všechny sety, které vyjdou. Mimo to se také snažím, co nejvíce komunikovat s českou a slovenskou komunitou LEGO fanoušků.

Diskuze

Vyjádři svůj názor s ostatními
Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první, kdo začne diskuzi.

Doporučujeme

Další články, které by tě mohli zajímat
LEGO chystané nové řady pro rok 2024

LEGO chystané nové řady pro rok 2024

V tomto roce podle důvěryhodných zvěstí dostaneme kromě již odhaleného téma Animal Crossing také další 4 zcela nové LEGO tematické řady, z nichž některé budou pravděpodobně velice populární, a tak navzdory tomu, že podobné články založené na zvěstích obvykle nezveřejňujeme jsme pro vás shromáždili dosavadní informace o těchto nových LEGO řadách a chceme se o ně s vámi podělit.

Recenze | LEGO plastové x papírové sáčky

Recenze | LEGO plastové x papírové sáčky

Letošní rok přináší v LEGO světě mimo jiné i velký přechod z plastových sáčků na sáčky papírové. V této recenzi bych se tak chtěl tomuto kroku společnosti LEGO krátce věnovat a porovnat tyto dva druhy obalů.